Ubezpieczenie, ubezpieczenia życiowe, ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenie grupowe, Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, IKE, IKZE, Tomasz, Szarek, Rodzinny, Doradca, Ubezpieczeniowy. Tel.:, 607 792 735, e-mail:, poczta@tomaszszarek.pl

UFG: Wirtualne kontrole coraz częściej wykrywają brak OC

carPonad jedna trzecia kierowców bez OC wykrywana jest już dzięki wirtualnym kontrolom, o których właściciele pojazdów nawet nie wiedzą, że się odbyły. Liczba nieubezpieczonych zidentyfikowanych tą metodą wzrosła w ostatnich trzech latach o ponad 50% – wynika z najnowszego raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego o efektywności kontroli komunikacyjnego OC.
Dzięki działaniom UFG proces kontroli polis OC ma charakter systemowy, jest coraz bardziej skuteczny i już niebawem nasze wirtualne kontrole będą stanowić główne źródło informacji o nieubezpieczonych posiadaczach pojazdów w Polsce – mówi Elżbieta Wanat-Połeć, prezes Funduszu. – Dążymy do takiego modelu, aby wszystkie osoby bez obowiązkowej polisy OC – i stanowiące realne zagrożenie dla pozostałych użytkowników dróg – zostały jak najszybciej zidentyfikowane – podkreśla.

Dotychczas brak polisy OC najczęściej wykrywany był przez policję podczas rutynowych kontroli drogowych. Obecnie już tylko 33% przychodów z sankcji za brak tego ubezpieczenia pochodzi z kontroli policji, a ponad 45% z wewnętrznych kontroli UFG. Reszta zaś to konsekwencja informacji m.in. z wydziałów komunikacji. Fundusz w swoich wewnętrznych kontrolach ustala, czy właściciel pojazdu ma ważne OC – głównie poprzez analizę  danych z ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych (OI UFG).

Cały artykuł ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 34 z datą wydawniczą 25 sierpnia.
AM

 

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *