Ubezpieczenie, ubezpieczenia życiowe, ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenie grupowe, Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, IKE, IKZE, Tomasz, Szarek, Rodzinny, Doradca, Ubezpieczeniowy. Tel.:, 607 792 735, e-mail:, poczta@tomaszszarek.pl

Sukces bezpośredniej likwidacji szkód w PZU

bezpośrednia likwidacja szkód w PZU

bezpośrednia likwidacja szkód w PZU

Sukces bezpośredniej likwidacji szkód w PZU

Ponad 33,5 tysiąca poszkodowanych klientów PZU zdecydowało się na likwidację szkody u swojego ubezpieczyciela, mimo iż sprawca miał polisę w innym towarzystwie.

Minął rok, od kiedy wprowadziliśmy bezpośrednią likwidację szkód (BLS) dla naszych klientów z OC komunikacyjnym, którzy mieli stłuczkę nie z własnej winy. Wyceniamy szkodę, organizujemy naprawę samochodu lub pokrywamy jej koszty bez względu na to, gdzie sprawca kolizji był ubezpieczony.

Zgodnie z przewidywaniami, bezpośrednia likwidacja szkody wiele zmieniła na rynku OC komunikacyjnym. Aż 88 proc. klientów było zadowolonych, że skorzystali z tej ścieżki. W badaniu satysfakcji poszkodowani chwalili przede wszystkim szybkość procedury i wypłaty pieniędzy. Z zadowoleniem przyjęli sprawność obsługi i to, że sprawa była załatwiona w jednej firmie, którą znają często od kilkunastu lat. Z tych przyczyn wielu z nich podjęło decyzję, że nie będą zmieniali PZU na innego ubezpieczyciela.

Do tej pory w trybie bezpośredniej likwidacji szkód wypłaciliśmy 97,5 mln zł odszkodowań .

– Klienci coraz chętniej korzystają z tej ścieżki. Z miesiąca na miesiąc obserwujemy stały wzrost zgłoszeń szkód. Niektóre towarzystwa ubezpieczeń mają znacznie większy udział w zgłoszonych do nas szkodach, niż ich udziału w rynku. To potwierdza, że świadomość ubezpieczeniowa klientów jest coraz większa – mówi Radosław Bedyński, dyrektor Biura Likwidacji Szkód i Świadczeń.

Do rewolucyjnego pomysłu przekonali się inni ubezpieczyciele. Po przeprowadzonej bezpośredniej likwidacji szkody przez PZU, większość z nich refunduje odszkodowania bez dodatkowych uwag.

Źródło: www.pzu.pl

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *